ZDJĘCIA STOCKOWE

Zdjęcia to bardzo ważny element stron internetowych, dobre zdjęcie lub grafika może zwiększyć wielokrotnie ilość wejść na stronę zachęcając do przeczytania artykułu.

Zanim jednak rzucimy się w wir zakupów na portalach udostępniających odpłatnie zdjęcia stokowe, warto sprawdzić co oferują portale udostępniające darmowe fotografie i grafiki. Zalecane jest każdorazowo sprawdzenie warunków licencji na jakiej dany portal udostępnia prace różnych autorów. Najczęściej jest to forma licencji Creative Commons (CC) pozwalająca na wykorzystanie pobranych materiałów do celów prywatnych i komercyjnych, często (nie zawsze) z zastrzeżeniem o konieczności uznania autora w postaci podania jego imienia, nazwiska lub pseudonimu.

Zdjęcia z portali płatnych rzadko mają takie ograniczenia ale niestety sporo kosztują. Coraz więcej płatnych portali z obrazami stosuje formy elastycznych pakietów abonamentowych - dla przykładu DEPOSITPHOTOS w ramach planu elastycznego oferuje za 29$ - 30 zdjęć przez jeden miesiąc, co daje nam cenę około 1$ za obraz (nie wykorzystane pobrania przechodzą na następny miesiąc pod warunkiem zapłaty kolejnych 29$). Dużo? W stosunku do ceny zdjęć kupowanych bez żadnego planu to rewelacyjne rozwiązanie.

Poniżej przegląd wybranych popularnych witryn typu "Free Stock Photos" (tu na szczególną uwagę zasługuje PIXABAY) oraz kilku portali z płatnymi zdjęciami i grafikami...

PŁATNE... Kliknij w logo aby przejść do wyświetlonego portalu.

 

 

(0 głosów)

Zaloguj się

Witaj Użytkowniku,
proszę zaloguj się, aby uzyskać dostęp do danych przygotowanych wyłącznie dla Ciebie tj. materiałów roboczych i plików do pobrania.
Nie masz konta - Zarejestruj się!